Nákupní košík

Načítání...

Otevírací doba

Vážené zákaznice, vážení zákazníci.
Naše otevírací doba je DLE OBJEDNÁNÍ.

Dětský koutek

Přijďte k nám s Vašimi ratolestmi. Baby koutek k využití ZDARMA!

Občerstvení

Čaje k masážím a měřením ZDARMA, pitný režim filtrovanou vodou...

Zhoubné nádory – Fibroadenom

Zhoubné nádory

Svalovec se někdy náhodně najde na ultrazvuku nebo magnetické rezonanci, může vytvořit větší cystu. Ale protože v populaci laické i odborné přetrvává názor, že svalovci jsou vyhubeni, nikoho nenapadne, že by mohlo jít o cystu svalovce. Pacient se pak dozví, že má většinou: lipom, polyp, myom, cystu, benigní lézi, granulom.  Totéž se děje v případě nálezů hydatid – Echinokokových cyst, kde navíc přistupuje nejčastější diagnóza – zhoubný novotvar. Echinokok je  v naší populaci velmi četný. Existuje slušná pravděpodobnost, že nebudete mít nádor, ale obyčejnou parazitární cystu, nepotřebujete chemoterapii, ale antihelmentika!!

Onkologický „průmysl“ je z části založen na parazitech. Kromě Echinokoka mohou být onkologické omyly způsobeny svalovci, granulomy schistosom a klubky filárií. Ty jsou někdy vyhodnoceny jako hemangiom.

Řeknete si: přece se provádí biopsie, a ta už musí rozlišit, že jde o parazita. To by ale musel laborant předpokládat, že může o parazita jít, a musel by mít zkušenost, jak taková starší hydatoda vypadá na řezu. Echinokoková cysta-larvální stádium-začíná růst z mikroskopického vajíčka. Zprvu má velikost makového zrnka a roste velmi pomalu, i desítky let. Zpočátku je uvnitř tekutá, ale postupně tuhne. Takový hrášek nebo oříšek na řezu porézní, pak už nemusí připomínat nic živého. Z cysty se vyštípne vzorek a nařeže se na tenké plátky. Pod mikroskopem se zjistí, že nejde o lidské buňky. Diagnóza rakovina je na světě. U Echinokoka se používá pojem metastáze jako u rakovin. Uvnitř mladé cysty  plavou v tekutině skolexy-hlavičky tasemnic. Mohou jich tam být desítky, stovky. V případě rozbití cysty může dojít k vylití obsahu do krevního řečiště a rozsevu tasemnic po těle. Toto nebezpečí hrozí při nešetrné biopsii.  

Maligní procesy vídáme také, ale je jich menšina, a v pozadí stojí většinou HPV, onkologické viry B nebo C, hepatitidy, helicobacter, CMV, PPV, EBV, polyomaviry, adenoviry, HTLV 1 apod.