Nákupní košík

Načítání...

Otevírací doba

Vážené zákaznice, vážení zákazníci.
Naše otevírací doba je DLE OBJEDNÁNÍ.

Dětský koutek

Přijďte k nám s Vašimi ratolestmi. Baby koutek k využití ZDARMA!

Občerstvení

Čaje k masážím a měřením ZDARMA, pitný režim filtrovanou vodou...

Jaterní a kyro-kůra

Jaterní kůra č.1 (aktualize Jany Maliarikové, červenec 2013)

Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci organismu. Je dobré, aby jaterní čistící kůře předcházela střevní čistící kůra (např.klystýry), a ledvinná kůra, zhruba týden před samotnou kůrou. Toxiny a paraziti, zhoršují činnost jater. Játra mají i trávicí funkci. Produkují okolo 1-1,5 litru žluči za den. Žluč je složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se žluč příliš zahustí, vznikají blátivé zátky až kaménky různého složení. Tyto nánosy zabraňují nejen kvalitnímu trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř se skrývají různé mikroorganismy, např. salmonely, staphylokoky, streptokoky a paraziti. Tyto nánosy také zabraňují správnému metabolismu cholesterolu. Kdo nemá žlučník, i tak se kaménky tvoří!

Nechte si opravit chrup, toxické látky z úst ničí játra (amalgamové plomby postupně vyměnit).

Ingredience: 1. Glauberova hořká sůl (síran hořečnatý, síran sodný, pro neznalé lékárníky: MgSO4*7H2O, na obalu Magnesii sulfas, v příbal.letáku Síran hořečnatý MgSO4, nebo Síran hořečnatý Heptahydrát) – 4 lžíce 2. olivový olej za studena lisovaný. 3. půl hrnku čerstvá šťáva růžového grepu – 1 velký nebo 2 malé, abyste dostali 2/3 až 3/4 hrnku. 4. plastové brčko.

Pro J. kůru zvolte nejlépe sobotu, abyste v neděli mohli odpočívat. Den před J. kůrou přerušte ledvinovou kůru. Nejezte tučná jídla, pouze vařené cereálie, ovoce, chléb a med (žádné máslo ani mléko). Brambory a zeleninu vařte pouze ve vodě. Vytvoří se tak větší tlak v játrech, jehož působením dojde k vytlačení více žluč. kaménků.

Průběh kůry:

14:00 Do 14hod. pijte jen jablečnou štávu čerstvě lisovanou, a po 14hod. už nejezte ani nepijte. Pokud toto pravidlo porušíte, budete se cítit špatně. Připravte si hořkou sůl.  Rozmíchejte 4 lžíce ve 3 hrnkách vody. Jedna dávka činí 3/4 hrnku. Roztok uschovejte v lednici.
18:00 Vypijte první hrnek hořké soli. Můžete přidat 1/8 lžičky vitaminu C pro zlepšení chuti. Sůl můžete zapít několika doušky čisté a vlažné vody. Vyndejte z lednice olivový olej a grep, aby se zahřáli.
20:00 Vypijte další hrnek soli. Od 14hod jste nejedli, ale přesto nebudete cítit hlad. Časové rozložení kůry je velmi důležité, uvedené časy byste měli dodržovat plus minus deset minut.
21:45 Nalijte 1/2 hrnku olivového oleje do půllitrové nádoby. Do jiného hrnku vymačkejte grep a odstraňte dužinu vidličkou. Měli byste získat nejméně 1/2 hrnku šťávy. Šťávu přilijte do olivového oleje. Uzavřete nádobu víčkem a pořádně jí zatřepejte. Nyní navštivte toaletu (jednou nebo vícekrát, i kdybyste se měli zpozdit na dávku ve 22:00). Dbejte však na to, abyste se zpozdili max. o 15 minut.
22:00 Vypijte připravený nápoj z oliv. oleje a grep. šťávy. Při pití pokud možno stůjte. Dávku vypijte do 5 minut.
Ihned si jděte lehnout. Pokud si nelehnete, mohli byste narušit celou čistící kůru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Na krajinu jater (pravé podžebří) si položte termofor s teplou vodou, zabalený do ručníku, nebo zapnutou elektrickou dečku. Udržujte teplo v jaterní oblasti půl až jednu hodinu. Snažte si představit, co se děje ve vašich játrech. Nejméně 20 min. vydržte v absolutním klidu. Ucítíte žluč. kaménky, jak se posunují žlučovody. Díky hořké soli vám to nebude působit bolest.
Ráno po probuzení vypijte třetí dávku hořké soli. Pokud je vám nevolno, počkejte s tímto pitím. Můžete si lehnout zpátky do postele. Nepijte dávku před šestou hodinou. O dvě hodiny později vypijte čtvrtou (poslední) dávku hořké soli a můžete se vrátit do postele.
O další dvě hodiny později se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou. Za půl hodiny můžete jíst ovoce a za další hodinu můžete sníst běžné (i když lehké) jídlo. U večeře byste se již měli cítit zdrávi.

Jak jste byli úspěšní? Ráno počítejte s průjmem. Ve stolici budou zelené kaménky, které jsou potvrzením, že se nejedná pouze o zbytky jídla. Stolice většinou klesne, ale kaménky plavou na povrchu, neboť obsahují cholesterol. Někdy jsou žlučovody plné krystalků cholesterolu, které se nezformovaly do kamenů. Vypadají jako smetí plovoucí na povrchu. Jejich zbarvení může být dohněda, či zelena. Zbavení se těchto krystalků je stejně důležité jako zbavení se kamenů.

Po jaterní kůře se můžete jeden nebo dva dny cítit slabí, ale většinou je to v případech, když je zanedbána ledvinová čistící kůra, když jste byli nemocní, nebo přetížení!!!

 

Nikdy kůru neprovádějte, jestlijste nemocní a přetížení!!!  Všechny kůry opakujeme 4 krátpo 14 dnech, do 1 roku ještě 3krát. A nejlépe za úplňku!

 

Jaterní kůra č.2

Ingredience: 1. olivový olej – 200-250ml, 2. čerstvá šťáva růžového grepu – 1 velký nebo 2 malé, abyste dostali 200-300ml (nebo šťáva z citronů), 3. plastové brčko, 4. irigátor na provádění střevních výplachů

Postup: 3-4 dny před jaterní (J.) očistou konzumujte pouze lehkou stravu (snídaňové kaše, ovoce, zelenina), dodržujte pitný režim (čistá voda, corálová voda, bylinkové čaje), a každý večer proveďte klystýr. V den J. očisty proveďte klystýr ještě brzy ráno a poté nic nejezte, a pijte do 14h. pouze jablečnou šťávu, nejméně však 1 litr. Celý den zahřívejte oblast jater termolahví nebo termodečkou (důležité !!!). Od 14h. už nejezte ani nepijte!

Cca v 19h. vypijte olivový olej a džus z grepu (citronu) – oboje zahřáté na cca 35°C – plastovým brčkem 2-3 doušky olivového oleje a zapít 2-3 doušky džusu – 15min. pauza a pak opět 2-3 doušky oleje a 2-3 doušky džusu. Takto pokračujte až do vypití obou tekutin. Poté si lehněte na záda s hlavou podloženou polštářem a stále zahřívejte jaterní oblast. Může se Vám udělat na chvíli nevolno. Vydržte (prodýchejte) nebo jděte na toaletu. Po cca 1-1,5 hod. po vypití oliv. oleje a džusu proveďte jednoduché joginské cvičení: sedněte si na paty, ucpěte si levou nosní dírku a dýchejte pravou nosní dírkou do břišní oblasti (nejlépe přímo do jater), tak aby jste celou oblast dechem prokrvili. Dýchejte cca 15 minut. Pak si na 0,5-1 hodinu lehněte opět na záda a zahřívejte játra. Pro posílení cvičení s dechem je vhodné dát si na jazyk pálivý pepř. Poté můžete cítit „práci“, která se v játrech odehrává. Poté si ještě jednou zacvičte s dechem. Opět si sedněte na paty a dýchejte pravou nosní dírkou do jaterní oblasti cca 15 minut. Po cvičení si lehněte známým způsobem, zahřívejte jaterní oblast a odpočívejte. Přibližně okolo 23:00 se dostaví průjem a Vy na toaletě uvidíte veškerou „parádu“, která z Vás vyjde. Průjem se dostaví obvykle ještě 2-3 krát. Zjistíte, že s tím, co z Váš vyšlo se skutečně zdravě a bez potíží žít nedá.

Ráno po toaletě si dejte ještě jeden očistný klystýr a posnídejte minimálně 0,5 litrů šťávy z jablek a červené řepy v poměru 5:1 nebo místo jablek použijte mrkev. Tato šťáva játra propláchne, a poté můžete sníst lehký oběd (např. rýže natural + dušená mrkev). U večeře by jste se měli již cítit zdraví a plní síly.

NEZAPOMÍNEJTE, ŽE SE JEDNÁ O ZÁSAH DO JATER A PROTO NIKDY NEPROVÁDĚJTE TUTO DETOXIKACI, POKUD JSTE NEMOCNÍ, UNAVENÍ ČI JINAK INDISPONOVÁNI !!!

 

Jaterní kůra č.3

Příprava:
Není možné čistit játra, aniž by se předem zničili paraziti. Proto aplikujte Zapper denně-týden, doporučuje se také předem kůra ledvinová. Provádíme nejlépe v pátek – v sobotu a v neděli máme odpočinek, žádné živočišné pokrmy. Zeleninu a brambory vařte ve vodě. Ingredience totožné jako kůra 1 a 2.

1.,2.,3. den ráno mezi 5-7hod klystýr, během dne jíme jablka a pijeme jablečný mošt, jíme bezmasou stravu.
4.den ráno opět klystýr a pijeme pouze mošt. 

14:00 – od této chvíle nejezte ani nepijte, vypijte pouze 2 dcl vody s hořkou solí
18:00 – další hrnek se solí
19:00-21:00 – nutno po 15 minutách vypít na 4x olej s citrónem, či grep.šťávou.
Popíjejte střídavě panenský olej (olivový nebo slunečnicový) a citrónovou šťávou (může být napůl s grapefruitem), 1/4 dávky oleje + 1/4 dávky štávy, nebo rozmíchejte dohromady a popíjejte brčkem – 1/4 dávky vypijte do 5 min. (starší a nemocní lidé do 15 min), současně zahřívejte termoforem pravou stranu – játra.

Ihned si jděte lehnout – lehněte si na záda – (některé prameny doporučují pravý bok a termofor), s hlavou mírně zvednutou na polštáři. Nejméně 20 min. v klidu – obraťte pozornost na žlučník a játra.
Ráno po probuzení – před 6 hodinou – vypijte 3. dávku soli (pokud je vám nevolno počkejte s pitím soli – lehněte si zpět do postele a za dvě hodiny vypijte 4. poslední dávku soli. Za další dvě hodiny se můžete najíst. Začněte ovocnou šťávou, za půl hodiny ovoce a za další hodinu lehké jídlo.

Ráno počítejte s průjmem. Jaterní kůra je bezpečná i u starších lidí nad 70 let. Kamenů mohou být stovky – ve žlučovodech – na RTG nezjistitelné – neobsahují vápník. Uvolněním žlučovodů a žlučníku se zlepší činnost jater, odstraní se bolesti kloubů, zad, otoky, malátnost, únava.

Očistu je nutno udělat 4x po 14 dnech (játra jsou složená ze 4 částí a pokaždé se pročistí 1 část), pátou kůru za měsíc, šestou za 2 měs., a sedmou za 3 měs.

Doporučuji následně udělat Kryodynamickou kůru.

 

 

 

Lehčí verze JATERNÍ KŮRY č.4

Ingredience: 30ml olivového oleje, 1/2 citronu

Smícháme, vypijeme před spaním 4 dny po sobě, potom každý měsíc dvakrát. Přes den pijeme čaj z čistého ostropestřce.

 

Glauberova sůl (Na2SO4-10H2O) nebo také mirabilit (historicky sal mirabilis), chemicky dekahydrát síranu sodného  je známý od 17. století, kdy ji reakcí chloridu sodného a kyseliny sírové připravil J. R. Glauber.

  • Mirabilit je bílý, skelně lesklý, štěpný nerost, rozpustný ve vodě. Vyskytuje se v sedimentech solných jezer a izolovaných zátok, například v Kaspickém moři. Je rozpuštěn v hořkých minerálních vodách, např. v České republice u Sedlic. Používá se v lékařství jako detoxikační prostředek pod názvem Glauberova sůl, ve sklářství a barvířství.
  • glauberka je sůl se sodíkem, který váže v těle vodu a zatěžuje dost ledviny.

Typy žlučníkových kamenů:

Jestliže provedete výše popsanou očistu, vyjdou z Vás nejrůznější útvary. Jistě budete chtít vědět, odkud vyšly, jaké jsou, z čeho jsou složeny a jaká je příčina jejich vzniku.

- žlučové kameny (dále žl.k.) ve žlučníkovém měchýři mají okrouhlý tvar.

 - žl.k. uvnitř jaterních chodbiček připomínají větvičky a představují přesný odlitek žlučovodu.

 - v játrech, žlučových cestách a ve žlučníku nacházíme tvrdé, bodavé, větvovité černé pigmentové kameny. Očista je rozdrobí a ony vyjdou v podobě „slunečnicových semínek“ a černého písku jako kamenouhelný prach o rozměru do 6 mm.

Cholesterolové kameny: jsou velké jako hrášek až švestka, mají okrouhlý tvar, hladký povrch, bílou či světle žlutou barvu a nacházíme je ve žlučníku. Jsou měkké, lehké a plavou ve vodě. Příčinou vzniku je obohacení žluči cholesterolem, pokles obranných koloidů-žlučových kyselin a stagnace žluči.

Cholesterolovo-pigmentové – solno-vápenaté: jsou nejčastějším druhem žl.k. Je jich vždy hodně a mají tvar nepravidelných mnohohranů. Velikost se pohybuje od špendlíkové hlavičky po velký hrášek, barva je bělavá, našedlá (když v kůře kamenu převládají cholesterol a vápno) nebo tmavě zelená či šedohnědá (pokud převládá pigment biliverdin-zelené barvivo obsažené ve žluči). K tvorbě uvedených kamenů nejčastěji přispívá infekce a záněty žlučníku a žlučovodů. Mohou vzniknout i bez infekce v důsledku chybného složení stravy.

 

Pigmentově-vápenaté kameny: jsou černozelené barvy. Bývá jich hodně, mají různorodý tvar a jsou křehké, někdy jsou to šedohnědé drolící se chomáčky. Je dokázáno, že základ těchto kamenů pochází z vnitřních jaterních žlučových chodbiček. Uvedené kameny neobsahují cholesterol, ale tvoří je příměs mědi a rozvíjejí se z mikrolitů, které mají průměr od 7 do 60 mikronů a skládájí se z bílkovinného základu, žlučových pigmentů a vápna. Příčinou vzniku je proniknutí cizorodých částic ze střev do krve, kde se spojují s bílkovinami a s pigmenty žluči a pomalu odcházejí žlučovými cestami. Do střeva se dostávají v podobě vařené stravy a vody. Během vaření se organické látky mění na anorganické – mají podobu usazenin, organismus je nepřijímá a jako cizorodý produkt je vylučuje společně se žlučí. V některých případech tvoří mikrolity základ pigmentově-vápenatých kamenů, které vznikají ve žlučovodu a žlučníku. V důsledku toho mohou vznikat dva druhy kamenů: čisté pigmentové spojené s hemolýzou a hlinité pigmentové spojené se stagnací žluči.

Čerpáno z knihy J. Jonáše „Praktická detoxikace“ , G. Malachova „Totální detoxikace“,  a z vlastních zkušeností.

 

Kryodynamická kůra

Indikace: chronické únavy, slabost, malátnost, snížené sebevědomí, podrážděnost, emocionální labilita, vegetativní cévní dystonie (pocení dlaní,…), alkoholismus, různé nemoci pohybového ústrojí s neurologickými projevy v důsledku degenerativních a dystrofických procesů v oblasti páteře, poruchy endokrinní soustavy, obezita, nadváha, celulitida, PMS, klimakterium, impotence, frigidita, anorgazmie, endokrinní neplodnost, endometrioza, poruchy funkce štítné žlázy, artritidy, onemocnění dýchacích orgánů a kardiovaskulární nemoci, bronchitidy a pneumonie, astma bronchiale, hyper a hypotonie, poruchy funkce trávicího traktu, poruchy funkce pohlavních orgánů, úprava reflexní sympatické dystrofie (syndrom nepolevující bolesti) s neuralgickými příznaky, psychosomatické poruchy, fyzické a duševní přetížení: stresové situace, depresivní stavy a neurózy, kocovina, při rakovině a vážných infekčních onemocněních, při narkomanii.

Kontraindikace: těhotenství, epilepsie, duševní nemoci, lidé s kardiostimulátorem – nesmí !!!

Aplikace: asi hodinu před procedurou lze používat glukozu, vitamíny na všeobecné posílení organismu.

1 týden, ráno i večer před snídaní a večer před večeří (4-5 hodin předtím nejíst)

na hlavu led – zátylek v místech kde vstupuje krk do lebky – otvor – jedině tam je volný mozek.
na kostrč led – konec páteře – nad konečníkem, muži 22 min. ženy 25-30 min.
2 týden:
hlava – led ráno
večer – kostrč teplo – kapsaicinový hřejivý tvereček 2,2 cm, či z Aromaterapie zábal na kostrč s Cayethermem (pomazat místo, na to igelit.zábal a teplý obklad.
3. a 4. týden:
hlava - led samotná 1 x denně

Budete se cítit svěží, zmizí různé bolesti, podtlak vytáhne z hlavy jedy – stačí kostečka ledu z mrazničky (suchý led nikoliv) zastrčit pod čelenku – neproteče – je dobré ležet v klidu na břichu. Během celé kůry se nesmí pít alkohol a káva.

http://www.lekarna.cz/kapsaicinova-hrejiva-naplast-12x18cm-1ks/